checkmycar.co.il

טסט לרכב - אילו בדיקות עובר הרכב בעת הטסט


טסט לרכב


כמות ההפתעות שצפויה לנו בבדיקת טסט, יכולה לשמש אותנו בשיחת סלון. מצד שני הכמות הזאת רק מבליטה את חשיבות הבדיקה
בדיוק כמו שכל אחד מאיתנו צריך לעבור בדיקות דם אחת לשנה, בדיקות שמיועדות לבדוק מה מצב הסוכר שלנו בדם, מה רמת הכולסטרול שלנו, וחומרים אחרים בדם. כך גם הרכב שלנו צריך לעבור אחת לשנה בדיקה כדי שנוכל להמשיך ולנהוג בו.

הבדיקה הזאת,
טסט לרכב, היא בדיקה שמשרד התחבורה מחייבת כל רכב לעבור אחת לשנה (כלי רכב בני 19 שנה ויותר מחוייבים לעבור בדיקת טסט אחת לחצי שנה).
הבדיקה מתבצעת במכון רישוי מוסמך, ובסופה מקבל בעל הרכב את תוצאות הבדיקה.

אם הרכב תקין הוא יוכל להמשיך לנהוג בו, אם תתגלה תקלה, בעל הרכב יצטרך לתקן אותה תוך שבוע ולהציג אישור על התיקון למכון.


כיצד מגיעים לבדיקת טסט

בטרם מגיעים לבדיקת טסט, יש לשלם את האגרה על הבדיקה (62 שקל) בדואר. עם קבלה של האגרה יש להגיע למכון בדיקה. יש לציין שזה רק תשלום אחד, במידה ויש צורך לבצע תיקונים ברכב עלותם יכולים להגיע לאלפי שקלים. טסט חוזר עולה 19 שקל.

רצוי שהרכב יגיע נקי ומסודר, על מנת שהבודקים יוכלו לבדוק את הרכב בצורה נוחה . חוץ מזה, ברכב צריכים להימצא אביזרי העזר שעליהם להיות בכל נסיעה. מדובר על צמיג רזרבי, ג'ק, משולש אזהרה ואפוד זוהר.


מה כוללת בדיקת טסט

תחילה נאמר שבדיקת טסט לוקחת זמן, לכן תתכוננו לכמה שעות בהן תבלו במכון בדיקה.
מכוני בדיקה מסוימים ידרשו מכם להזמין מקום מראש. במידה ואין לכם אפשרות להגיע פיזית למכון, אתם יכולים לשלוח מישהו אחר במקומכם, כל עוד אתם נותנים להם יפוי כוח לכך.

בדיקת טסט לרכב כוללת את המערכות הבאות:

  • צמיגים – מכון בדיקה יבדוק את שחיקת הצמיגים, האם יש בהם סדקים, שקעים או חתכים. כמו כן ייבדקו הכיונונים שלהם.
  • פנסים – הבדיקה תבחן את הפנסים, אורות רוורס, איתותים, אורות גבוהים. יבדקו האם הנורות שרופות, מה רמת האור, וכן את החיבורים של הנורות ושמשת הפנס.
  • בלמים – הבדיקה החשובה ביותר. מכון בדיקה יבדוק האם הבלמים בולמים כראוי, האם יש חריקות, סטיות, סימני שמן, מה מידת הכח שיש להפעיל, מה תגובת הרכב לבלימה.
  • מגבים- מכון רישוי יבחן האם המגבים עובדים כראוי, האם הם ישרים, משאירים סימנים על השמשות.
  • מערכת פליטה- בשנים האחרונות החלו מכוני רישוי לבדוק, על פי דרישת משרד התחבורה, מה רמת הזיהום שגורם הרכב. הבדיקה מתבצעת באמצעות מדידת פליטת גזים. כמו כן נעשית בדיקה מה מידת הרעש שמשמיע המנוע.


בנוסף מכון רישוי בודק האם המראות שלמות, האם לוחית רישוי תקינה (איננה שבורה, המספרים לא דהויים), האם המערכות בפנים הרכב תקינות.

לסיכום, על מנת לא להגיע למצב בו הרכב מושבת או שעליכם לשלם עבור בדיקה חוזרת, רצוי לטפל בו בכל מצב שאתם חשים או שמים לב שיש לו בעיה מסוימת. כך תהנו ממערכות תקינות וכן לא תצטרכו לבזבז כסף וזמן לחינם.

 

 28/11/2010    checkmycar.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר checkmycar.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2017 checkmycar.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מכוני בדיקה מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הבדיקת רכב
מעוניינים להעביר את הרכב טסט? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם מכוני בדיקה מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!